El municipio de Kayapınar hará 70 mil toneladas de trabajo de asfalto

El Municipio de Kayapinar 70 realizará mil toneladas de trabajos de asfalto: el Municipio de Diyarbakir Kayapinar, Dirección de Asuntos Científicos, caminos pavimentados y caminos asfaltados y caminos terminados, el trabajo de asfalto comenzó. Se realizarán 70 mil toneladas de fundición de asfalto.
DİYARBAKIR Kayapınar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, 2015 çalışma programı kapsamında, kaldırım ve altyapı çalışması tamamlanmış yeni yerleşim bölgelerindeki yollar ile asfaltı aşınmış bölgelerde, asfalt çalışması başlattı. Dicle Kent bölgesinde başlayan asfalt çalışmasını inceleyen Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Fırat Anlı, Kayapınar Belediyesi Eş Başkanları M. Ali Aydın, Fatma Arşimet, DBP İlçe Eş Başkanı Ramazan Şimşek ve meclis üyeleri, çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Kayapınar Belediye Eş Başkanı M. Ali Aydın, “Gelecek yıl yeni yerleşim bölgelerinde ulaşımda sorun yaşanmaması konusunda, iki yıllık asfalt çalışması için 120 bin ton asfalt ihalesi yaptık. Bu yıl 70 bin ton asfalt yapmayı planlıyoruz. Mayıs ayı sonuna kadar devam edecek çalışmayla bölgemizde yüzde 70 alanı asfaltlamayı planladık. Bölgemizde devam eden ve gelecek acısından çok önemli olan yağmur drenaj projesinden kaynaklı son bir buçuk yıldır ulaşımda büyük sorunlar yaşandı. Halkımız bu konuda sitemlerinde haklıdır. Yağmur suyunun da bir ana kent için ne kadar önemli olduğunu halkımız biliyor. Bu anlamda son 2 yılın telafisini de belediyeler olarak gerçekleştireceğiz. Büyükşehir Belediyemiz ve alt kademe belediyelerimiz bu çerçevede çalışmalarına başlamıştır. Aynı şekilde kaldırım ve köylerde yol çalışması başlattık” dedi.
BU KENTİ HEP BİRLİKTE GÜZELLEŞTİRECEĞİZ
Tüm belediyelerin büyük bir çalışma başlattığını belirten Eş Belediye Başkanı Fatma Arşimet ise, “Büyükşehir Belediyemiz ve alt kademe belediyeleri olarak, kentimizin tüm sorunlarını çözmek için büyük çaba içindeyiz. Halkımız en iyi şartlarda yaşam sürdürmeyi hak ediyor. Bunun bilinciyle belediye ailesi olarak elimizden geldiğince halkımıza en güzelini sunmaya çalışacağız. Asfalt, kaldırım ve temizlik sorunlarının çözümü için çalışma başlattık. Halkımızla birlikte tüm sorunların üstesinden geleceğiz” diye konuştu.
‘BELEDİYELERİMİZ BÜYÜK HİZMETLER YAPTI’
Halk belediyelerinin imkânsızlık içinde büyük hizmetler yaptığını belirten Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Fırat Anlı ise, “Yani yokluk içinde, engellemelere rağmen belediyelerimiz başarılı çalışmalara imza attı. Özellikle 16 yıllık çalışma ile Kayapınar Belediyemiz bir şehir inşa etti. Bu yıl da belediyemiz modern belediye için çalışmalarını sürdürecektir” dedi.

Noticias ferroviarias similares

Noticias similares de trenes de alta velocidad

Sobre Levent Ozen
Cada año, el sector ferroviario de alta velocidad, el líder europeo en la creciente Turquía. Las inversiones en ferrocarriles, que toman esta velocidad de los trenes de alta velocidad, continúan aumentando. Además, con las inversiones realizadas para el transporte en la ciudad, las estrellas de muchas de nuestras empresas hacen que la producción nacional brille. Es un orgullo que se haya iniciado la producción del tren nacional turco de alta velocidad, además de las compañías locales de tranvía, tren ligero y metro. Estamos muy felices de estar en esta mesa orgullosa.

Sé el primero en comentar

Yorumlar

Este sitio usa Akismet para reducir el correo no deseado. Descubra cómo se procesan los datos de sus comentarios.