Proyecto de teleférico Düziçi está bien

Düziçi teleferik projesi tamam :Düziçi Belediye başkanı Ökkeş Namlı, Düldül Dağına yapılması planlanan Teleferik Projesi hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

27 Kasım Cuma günü saat 14.00’da Belediye toplantı salonunda Muhtarlar ve Okul müdürleriyle bir araya gelen Düziçi Belediye başkanı Ökkeş Namlı, “24 kasım bu büyük proje öğretmenler gününe ithaf olunur.
Düziçi günden güne değişiyor, güzelleşiyor, büyüyor ve sürekli yenileri yakalama peşinde. Belediye olarak biz turizme önem verdik. Neden ilçe olarak bizim Sabun çayımızda bir Şelalemiz var, Yamaç Paraşütçülüğümüz var. Kalemizin restore edildi Kaplıcamız şifa kaynağı, Berke barajı ve arkasından sıcak Termal su projemiz var ve bunların tamamını destekleyen Teleferik projemiz.

Teleferik benim hayalimdi. Bu projenin ön çalışmasını, fizibilitesini Korkut Ata Üniversitesi hazırladı. Elimizdeki hazırlanan proje doğrultusunda Düziçi Belediyesi olarak ihaleye çıktık. İhale % 50+ kdv ile bir Ankara firması kazandı. Projenin süresi çok kısaydı ve tamamlandı. Biz bu projeyi sizlerle paylaşmak istedik.
Teleferik projesini bugün teslim alacağız, bu konu ile ilgili teknik bilgileri Serse Firması yetkilisi Selçuk Esiner bey verecek. Bu işte emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.”

DÜLDÜL DAĞI DOĞA VE KIŞ SPORLARI TURİZM MERKEZİ TELEFERİK TESİSİ PROJESİ
Serse Firması yetkilisi Selçuk Esiner, “Bu projeye yaklaşık 3 ay önce başladık. Düziçi Teleferik Sistemi konusunda seçtiğimiz sistem Dünyada 2. Sırada yer alıyor. 2 istasyonlu 4 direkle 5750 metre uzunluğundaki noktaya Düldül’ün zirvesine 12 dakikada ulaşacağız. Kabinlerimiz 90 kişiliktir. Sistemde 2 kabin var. Var-gel sistemli, biri giderken diğeri geliyor. Sistem saatte 420 kişiyi taşıyacak ve 36 km hızla tırmanış gerçekleştirecek. 2900 metre açıklıkla dünyada 2. büyük açıklık özellikli ve Türkiye’de tek. Kaza riski bir milyonda birdir. Bu sistemde halatın makaradan ayrılma durumu yok ve 100 km’lik rüzgara dayanıklıdır. Bu sistemde kendisinin mekanik ve elektronik özelliklerinden kaynaklanacak bir kaza sıkıntısı ihtimali yoktur. Doğa şartlarını da düşünürsek sıfıra yakındır.

Projenin adı DÜLDÜL DAĞI DOĞA VE KIŞ SPORLARI TURİZM MERKEZİ TELEFERİK TESİSİ PROJESİ olarak adlandırılmıştır.
Zirvede günü birlik tesislerin yanı sıra spor ve piknik alanları oluşturulacak.”

Noticias ferroviarias similares

Noticias similares de trenes de alta velocidad

Sobre Levent Ozen
Cada año, el sector ferroviario de alta velocidad, el líder europeo en la creciente Turquía. Las inversiones en ferrocarriles, que toman esta velocidad de los trenes de alta velocidad, continúan aumentando. Además, con las inversiones realizadas para el transporte en la ciudad, las estrellas de muchas de nuestras empresas hacen que la producción nacional brille. Es un orgullo que se haya iniciado la producción del tren nacional turco de alta velocidad, además de las compañías locales de tranvía, tren ligero y metro. Estamos muy felices de estar en esta mesa orgullosa.

Sé el primero en comentar

Yorumlar

Este sitio usa Akismet para reducir el correo no deseado. Descubra cómo se procesan los datos de sus comentarios.