Çankaya y el puente Dikmen

Çankaya y Dikmen se unen al puente: el Municipio Metropolitano de Ankara alcanzó la última etapa en el Puente de Acero en el Valle de Dikmen. El puente que conectará a Dikmen y Çankaya serán los carriles 2 con llegada a 2 y 4 en marcha.
Dikmen Vadisi’nde yapımı sürdürülen çelik köprüyle Çankaya ve Dikmen birleşecek. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından yapımı devam eden çelik köprü, Dikmen Sinan Caddesi’nden karşıda Alexander Dupçek Caddesi, Cezayir Caddesi kanalı ile Turan Güneş Bulvarı’na karşılıklı geçiş imkanı verecek. Dikmen Vadisi 3. etabın bitimi noktasında 4. etabın başlangıcında yapımı devam eden çelik köprünün tamamlanmasıyla vadiye ayrı bir estetik görünüm de katılmış olacak. Çalışmalar hakkında bilgi veren Fen İşleri Daire Başkanı Vedat Üçpınar, “Dikmen Vadisi’ni karşılıklı olarak birbirine bağlayacak köprünün yapımında son aşamaya gelindi. Bağlantı yolları ile Dikmen Sinan Caddesi’nin Çankaya Hilal Mahallesi Alexander Dupçek Caddesi’ne bağlantısını sağlayacak yollarda asfalt çalışması devam ediyor” dedi.

LONGITUD DEL CONTADOR 176
Dikmen Vadisi’nde kemer şeklinde yapılan çelik köprünün 176 metre uzunluğunda olduğunu belirten Fen İşleri Daire Başkanı Vedat Üçpınar, köprünün devamında vadinin coğrafi yapısından dolayı 44 metre uzunluğunda küçük bir köprü daha yapıldığını, köprülerin 20 metre genişliğinde, 2 gidiş ve 2 geliş toplam 4 şeritli olacağını söyledi. Büyük köprünün üç açıklıklı, küçük köprünün ise tek açıklıklı olduğunu anlatan Üçpınar, “Büyük köprüde temel betonarme ve çelik imalatı tamamlandı. Köprü tabliye betonu dökümüne hazır hale getirildi. Küçük köprüde ise temel betonarme ve çelik imalatı tamamlanırken, tabliye betonu dökülerek asfalt serimine hazır duruma getirildi. Bağlantı yolları ile Turan Güneş Bulvarı’na bağlantı yollarında asfalt serim çalışmaları devam ediyor” dedi.
Bağlantı yollarının da 2 gidiş 2 geliş toplam 4 şerit olacağını belirten Vedat Üçpınar, çelik köprülerde yaya kaldırımı, bisiklet yolları ile büyük köprüde iki adet asansör yapılacağını anlattı.

Reklamlar

Noticias ferroviarias similares

Sé el primero en comentar

Yorumlar

Este sitio usa Akismet para reducir el correo no deseado. Descubra cómo se procesan los datos de sus comentarios.