El viceministro de Transporte de CHP, Canalioğlu, Yılıma Trabzon Diyarbakir Railway Line preguntó

El viceministro de Transporte de CHP, Canalioğlu, Yılıma Trabzon Diyarbakir Railway Line preguntó
CHP Trabzon Milletvekili Volkan Canalioğlu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’a “Trabzon-Diyarbakır Demiryolu Hattı ile ilgili Bakanlığınızın somut bir projesi var mıdır?” diye sordu.
Canalioğlu, Bakan Yıldırım tarafından yazılı olarak yanıtlanması istemiyle TBMM Başkanlığına soru önergesi verdi. Önergesinde, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın Trabzon ile Diyarbakır’ı birbirine bağlayacak 630 km’lik demiryolu hattı planladıklarını, bu projenin Erzincan’dan başlayıp Gümüşhane’den Trabzon’a ulaşacağını ve Karadeniz’in GAP, Suriye ve Irak ile bağlantısının sağlanmasının amaçlandığını açıkladığını belirten Canalioğlu, Bakan Yıldırım’a şu soruları yöneltti:
“Çevre ve Şehircilik Bakanının yapmış olduğu açıklamalara konu olan Trabzon-Diyarbakır Demiryolu Hattı ile ilgili Bakanlığınızın somut bir projesi var mıdır? Var ise bu proje ne aşamadadır?
Daha önce yapılması planlanan 320 km’lik Trabzon-Erzincan Demiryolu Hattı Projesi hangi aşamadadır?

fuente: me www.haberx.co

Noticias ferroviarias similares

Noticias similares de trenes de alta velocidad

Sobre Levent Ozen
Cada año, el sector ferroviario de alta velocidad, el líder europeo en la creciente Turquía. Las inversiones en ferrocarriles, que toman esta velocidad de los trenes de alta velocidad, continúan aumentando. Además, con las inversiones realizadas para el transporte en la ciudad, las estrellas de muchas de nuestras empresas hacen que la producción nacional brille. Es un orgullo que se haya iniciado la producción del tren nacional turco de alta velocidad, además de las compañías locales de tranvía, tren ligero y metro. Estamos muy felices de estar en esta mesa orgullosa.

Sé el primero en comentar

Yorumlar

Este sitio usa Akismet para reducir el correo no deseado. Descubra cómo se procesan los datos de sus comentarios.