Los primeros graduados del Programa de Certificación de Especialización en Sistemas Ferroviarios.

Yıldız Teknik Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi ile (YTUSEM) ve İBB Ulaşım A.Ş arasında imzalanan protokol ile Mart 2012’de başlayan “Raylı Sistemler Uzmanlığı Sertifika Programı” ilk mezunlarını verdi.
Program, İstanbul Ulaşım A.Ş tarafından çeşitli ölçeklerde faaliyet gösteren yerel, bölgesel ve ulusal raylı sistem işletmelerinin ihtiyaç duydukları teknik bilgi, beceri ve eğitim donanımına sahip nitelikli insan gücünü yetiştirmek amacıyla düzenlendi. Raylı Sistemler Uzmanlığı Sertifika Programı ile yönetimi, planlamayı, koordinasyon ve örgütlemeyi kavramış nitelikli yöneticiler ve meslek elemanlarını hem teknik konularda hem de kuruluşların işletmesiyle ilgili bilgi sahibi olarak yetiştirmek amaçlandı.
Protokol kapsamında Bahar 2012 Döneminde Ulaşım A.Ş personeli 59 katılımcıya raylı sistem işletmecileri ile ortaklaşa belirlenmiş proje ödevleri verilmiş (Personel Planlama, İnşaat, Yatırım, Yapım, Bakım Planlama vb.) sektör için uygulanabilir projeler oluşturulmasına olanak sağlandı. Bahar 2012 dönemini başarıyla tamamlayan katılımcılar düzenlenen törenle sertifikalarını aldı. Ulaşım A.Ş Esenler yerleşkesinde yapılan sertifika törenine YTÜ Rektörü Prof.Dr.İsmail Yüksek, Ulaşım A.Ş Genel Müdürü Ömer Yıldız ve programda ders veren eğitmenler ile öğrenciler katıldı.
“Sektörün ihtiyaç duyduğu iş gücünü yetiştirmeyi hedefliyoruz”
Törende bir konuşma yapan Ulaşım A.Ş Genel Müdürü Ömer Yıldız; Raylı sistemlerde çözüm üretmek, hizmet vermek için akıllı, nitelikli, çözüm odaklı ekiplere ihtiyaçları olduğunu ve bu ekibi yetiştirebilmek için YTÜ ile işbirliği yaptıklarını belirtti. Yıldız, Program sayesinde sektörün ihtiyacı olan nitelikli iş gücünü iş gücünü yetiştirmeyi hedeflediklerini belirtti.
“Trafik sorunu raylı sistemle çözülür”
YTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek de karayolu trafiğinin artık içinden çıkılmaz bir hal aldığını ve trafik çözümünün raylı sistemlerin artması ile olacağını belirterek, biz üniversite olarak bu gelişimin neresinde olacağımızı düşündük ve Ulaşım A.Ş ile Raylı Sistemler Uzmanlığı Sertifika Programı’nı düzenlemeye karar verdik dedi. YÜKSEK, YTÜ olarak Türkiye’nin ihtiyacı olan Mühendis, Yüksek Mühendis, Sertifikalı teknik eleman ihtiyacını karşılamak üzere çalışmalar yapıyoruz. Bu programın da bu çalışmalardan biri olduğunu belirtti.
Tören katılımcılara sertifikalarının verilmesi ile son buldu.

Noticias ferroviarias similares

Noticias similares de trenes de alta velocidad

Sobre Levent Ozen
Cada año, el sector ferroviario de alta velocidad, el líder europeo en la creciente Turquía. Las inversiones en ferrocarriles, que toman esta velocidad de los trenes de alta velocidad, continúan aumentando. Además, con las inversiones realizadas para el transporte en la ciudad, las estrellas de muchas de nuestras empresas hacen que la producción nacional brille. Es un orgullo que se haya iniciado la producción del tren nacional turco de alta velocidad, además de las compañías locales de tranvía, tren ligero y metro. Estamos muy felices de estar en esta mesa orgullosa.

Sé el primero en comentar

Yorumlar

Este sitio usa Akismet para reducir el correo no deseado. Descubra cómo se procesan los datos de sus comentarios.